×

ALTYAPI

BİNA

520 m2, 110m2, 285m2 ve 120m2 olmak üzere toplamda 1.035 m2’lik 4 veri merkezi salonuna sahiptir. Kıbrıs’ta bulunan Datacenter’ın -4. katında yer almaktadır. Datacenter’ın yapımı 2002 yılında tamamlanmış ve 2003 yılında hizmete açılmıştır.

dc-bina
enerji

ENERJİ

Veri Merkezi’nin enerji kapasitesi 1,6 MW beyaz alan için, 1 MW ofis alanları için ve 1,6 MW da yedek olmak üzere toplamda 4.2 MW’tır. Enerji, Datacenter’da bulunan ve Datecenter’a ait olan ikisi ana, biri yedek 3 farklı dağıtım trafosu ile Veri Merkezi’ne aktarılır. Datacenter’a ait trafolar orta gerilim ring şebekesine bağlıdır ve böylece iki noktadan besleme ile yedeklenmiştir.

İKLİMLENDİRME

Datacenter iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur. Veri merkezindeki “free cooling” altyapısına sahiptir.

dc-icplan

24/7 Teknik Destek

Hosting hizmetleriniz ile ilgili her konuda 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz. Ortalama 30 dakika cevap süresi ile hızlı ve kaliteli destek ile tanışın.

Akıllı Kaynak Yönetimi

CloudLinux teknolojisi sayesinde tüm siteleriniz için ayrı belirlenmiş CPU ve RAM kaynaklarına sahip olun. Böylece sitelerinizin hızı ve güvenliği olabilecek maksimum seviyeye ulaşsın.

Güvenli Mail Altyapısı

Tüm Mail sunucularımız SpamExpert ile güçlendirilmiş Antispam Gatewaykullanmaktadır. Gönderdiğiniz iletiler güvenle teslim edilir ve asla karşı tarafın spam klasörüne düşmez.

Çözüm Odaklı Destek !

Desteğe ihtiyacınız olduğunda Essehost yanınızda…